Golf Portugalsko

Golf Madeira & Azores

Souostroví Madeira patří Portugalsku a leží ve vzdálenosti 1000km na jihozápad od Lisabonu v Atlantickém oceánu. Golf se zde považuje za velice oblíbený především díky celoročním mírným teplotám způsobeným Golfským proudem a exotické krajině. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 18-24°C, tedy tu panuje stálé jaro. Golf Madeira nabízí na 6-ti luxusních hřištích, např. Palheiro, které se může chlubit nádhernými panoramaty a Club de Golf Santo da Serra, které nezaměnitelně kopíruje tvar krajiny. Když se řekne „golf Madeira“ lze si představit neobvyklý zážitek, hornatou krajinu a stále rozkvetlé květiny a stromy rostoucím po celém okolí. Kvalitní golf Madeira nabízí také na Madeira Open, který je součástí evropské PGA Tour.
Portugalské souostroví Azory je vzdálené asi 1500km na západ od Portugalska v Atlantickém oceánu. Golf Azory proslavil nejen díky zajímavou dramatickou sopečnou krajinou a bujnou vegetací, ale i mírnými teplotami v rozmezí 14-25°C. Na ostrovech se nachází 3 hřiště, především oblíbené Porto Santo, které je neobvyklé kvůli faktu, že se hraje z jedné strany ostrova na druhou. Azory se můžou chlubit také jedním z největších hřišť v Portugalsku, kterým je Batalha Golf na ostrově São Miguel.
Azory jsou velice atraktivní destinací, je možné zde pozorovat velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí, provozovat vodní sporty nebo turistiku, pro mnohé bude lákadlem také fakt, že golf Azory proslavil jako turisticky velice klidné místo.

Golf Portugalsko